تبلیغات
به وبلاگ معماران آینده دانشگاه آزاد رودسر خوش آمدید. - محمد صادق لطیفی امام
پنجشنبه 12 آبان 1390

محمد صادق لطیفی امام

   نوشته شده توسط: آناهیتا صدرائی و ابراهیم میرزا پور    

نام شهید                   
نام خانوادگی :

محمد صادق

لطیفی امامی
تاریخ تولد :  19/2/1340
محل تولد :  املش
تاریخ شهادت :  4/1/1361
محل شهادت :  رقابیه
شهادت در عملیات :  فتح المبین
وضعیت تاهل :  مجرد
آخرین مسئولیت :  فرمانده گردان
عضویت در :  سپاه
رسته خدمت :  
مزار شهید :  گلزار شهدای املش
محل دفن :  
زندگینامه :  پاسدار رشید اسلام شهید محمد صادق لطیفی در تاریخ 19/ 2/ 1340 در شهرستان املش دیده به جهان گشود. و از همان دوران کودکی تحت تربیت عالی پدر و مادر متدینه اش با دین اسلام انسان ساز و مذهب تشیع آشنا گردید و عشق به خاندان عصمت و طهارت و شخصیت و مظلومیت بزرگان دین اسلام خاصه حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام در روح وجانش ریشه دوانید .
محمد صادق بسان دیگر فرزندان این مرز و بوم با ورود به سن 7 سالگی وارده مدرسه شد و مقاطع ابتدائی و راهنمائی و دبیرستان را با موفقیت در شهرستان املش که در آنزمان یکی از بخشهای شهرستان رودسر بود سپری کرد .
محمد صادق این کودک پاک و مومن از همان کودکی به عبادت بدرگاه حق تعالی عشق می ورزید با ورود به سن جوانی حتی به انجام امور مستحبات خود را پایبند و مقید می کرد . و دارای اخلاقی حسنه و پسندیده بود و با همه اطرافیان به خوش خلقی رفتار می نمود . با توجه به زمینه مذهبی و انقلابی خانواده او که جوانی پاک و متدین بود، در اوج تظاهرات امت مسلمان ، علیه حکومت استبداد پهلوی ؛ نقش ارزنده ای در براه انداختن تجمعات مردمی و رسوایی و سرنگونی رژیم طاغوت داشت و در این زمینه از هیچ تلاشی فرو گذار نبود .
با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در مسجد و در مدرسه برای پرورش روح معنوی و کسب اطلاعات بیشتر خود و دوستانش در کلاسهای عقیدتی و احکام و قرآن فعالانه شرکت می نمود .
با تشکیل کمیته به همراه دیگر نیروهای جوانان انقلابی به نگهبانی از شهر می پرداخت .
با تشکیل ارتش 20 میلیونی به فرمان حضرت امام خمینی (ره) او نیز بر خود واجب دانست به اطاعت از ولی امرش به عضویت این نهاد مقدس در آید و ملبس به لباس مقدس و خاکی بسیجیان پاکباخته گردید . ایشان علاوه بر تحصیل به حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع و پاسداری از محله های شهر پرداخت .
وی پس از اخذ دیپلم اقتصاد در سال 1359 به عضویت سپاه پاسداران شهرستان رودسر در آمد و در ردیف سبز پوشان جان بر کف قرار گرفت ؛ و برای گذراندن دورههای آموزشی به اصفهان اعزام شد و پس از برگشت از آموزش در مهر ماه همان سال به سوی مرزهای غرب کشور عزیمت نمود و ماهها با مزدوران و دشمنان داخلی در کردستان مبارزه و نبرد کرد .
شهید بزرگوار محمد صادق لطیفی برای تکمیل دینش به سنت پیامبر عظیم الشان اسلام سر تعظیم فرود آورد و در تاریخ 23/10/1360 با دختر مومنه ای ازدواج نمود و 18 روز در کنار همسرش بسر برد .
پس از غائله آمل، که توسط گروهکهای چپ وابسته به شرق و غرب مورد تعرض قرار گرفته بودند برای کمک و یاری مردم آمل به آنجا اعزام شد ، و پس از آن به تهران رفت ، و از هم آنجا عازم خوزستان و منطقه رقابیه شد تا در انجام عملیات پیش بینی شده فتح المبین شرکت نماید، ایشان در طول مدت 18 ماهی که در جبهه بسر برد با توانمندی و تدبیری که داشت بعنوان فرمانده گروهان برگزیده شد .
محمد صادق لطیفی شهادت را فوض عظیمی می دانست و معتقد بود برای رسیدن به آن درجه عظما باید تزکیه نفس داشت و مبارزه و جهاد نمود و مناجات زیادی با خالق یکتا داشت و با وجودئیکه تازه داماد بود و به همسرش نیز عشق می ورزید ولی عشق به دفاع از اسلام و حفظ و صیانت از آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و میهن و خنثی کردن شر دشمنان بعثی کافر و در یک کلام عشق رسیدن به وصال حضرت باری تعالی و جاودانه شدن ، او را بسوی میدان رزم و جهاد سوق داد و در تاریخ 4/1/1361 در منطقه عملیاتی رقابیه به ندای حق عاشقانه لبیک گفت و روح مطهرش از کالبد تن رها و به ملکوت اعلی علیین پیوست .
پیام شهید :  شما مردم ایران تدارکات جبهه ها را تا اینجا به عهده داشتید انشا الله که باز هم عهده دار این وظیفه شرعی باشید و در پشت جبهه با برداران پاسدار و دیگر نیروهای انتظامی همکاری کنید و توطئه منافقین و دیگر ضد انقلاب را در نطفه خفه کنید و نگذارید به اسلام و مسلمین بیش از این صدمه وارد شود.مرجع اصلی کدهای جاوا


iroweb.com

جاوا اسكریپت

جاوا اسكریپت